Oscars 2018, veshjet më të mira që parakaluan në tapetin e kuq, “godet” Bleona

Ceremonia e çmimeve “Oscar” përveç filmave dhe vlerave që ato përcjellin, qëndron edhe në modën dhe tendencën që personat e famshëm zgjedhin të prezantojnë në tapetin e kuq…

Për aq kohë sa jo çdokush do mund të marrë një “statujë” për ta çuar në shtëpi, “gara” për të veshurin më bukur qëndron e hapur për të gjithë të ftuarit e impenjimi i tyre me stilistët e famshëm është prej vitesh një prej momenteve më të rëndwsishme të historisë së modës në Hollywood.

Fustanet me tyl delikat të qëndrisur, mëngët shumë të gjata dhe frutat janë ende tendenca mbizotëruese në tapetin e kuq në përvjetorin e 90-të të ceremonisë së ndarjes së çmimeve “Oscar”.

Në këtë event këngëtarja shqiptare Bleona Qereti, tashmë edhe aktore në Hollywood, i’a ka arritur sërish qëllimit për t’u bërë lajm në shtypin rozë.

“Një këngëtare për të cilën me gjasë nuk keni dëgjuar kurrë “vodhi” vëmendjen nga yjet e tjerë në tapetin e kuq të festës së Vanity Fair,  pasi u shfaq e veshur kështu…” Është kjo mënyra sesi e nis shkrimin e saj e përditshmja britanike Metro.

Kjo nuk është hera e parë që Bleona shfaqet në mediat botërore rozë për veshjen e saj. E njëjta gjë ndodhi edhe në vitin 2014 në shfaqen e “American Music Award 2014”.