Dorëhiqen ministrat teknikë
  Tre muaj pas marrëveshjes së 18 majit, ministrat teknikë të Partisë Demokratike bënë aktin formal të largimit nga qeveria, në të cilën u përfshinë si pjesë e marrëveshjes...
16/08/2017
Dorëhiqen ministrat teknikë
  Tre muaj pas marrëveshjes së 18 majit, ministrat teknikë të Partisë Demokratike bënë aktin formal të largimit nga qeveria, në të cilën u përfshinë si pjesë e marrëveshjes...
Basha: Eksporti kryesor i Shqipërisë është droga
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka ngritur shqetësimin për situatën e tafikut të drogës nga Shqipëria drejt vende të BE. Përmes një statusi në facebook, Basha thotë se...
11/08/2017
Basha: Eksporti kryesor i Shqipërisë është droga
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka ngritur shqetësimin për situatën e tafikut të drogës nga Shqipëria drejt vende të BE. Përmes një statusi në facebook, Basha thotë se...
Basha pas mbledhjes me deputetët: Ftoj për bashkëpunim këdo që do të bëjë opozitë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me grupin e ri parlamentar të PD-së, të dalë nga zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, si dhe krerët e degëve në rrethe,...
26/07/2017
Basha pas mbledhjes me deputetët: Ftoj për bashkëpunim këdo që do të bëjë opozitë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me grupin e ri parlamentar të PD-së, të dalë nga zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, si dhe krerët e degëve në rrethe,...
Presidenti Meta pret zv.kryeministren bullgare: Projekte të përbashkëta zhvillimore
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Zëvendëskryeministren për Reformën Gjyqësore dhe Ministren e Jashtme të Bullgarisë, Ekaterian Zaharieva, e cila po zhvillon një...
26/07/2017
Presidenti Meta pret zv.kryeministren bullgare: Projekte të përbashkëta zhvillimore
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Zëvendëskryeministren për Reformën Gjyqësore dhe Ministren e Jashtme të Bullgarisë, Ekaterian Zaharieva, e cila po zhvillon një...
Shqipëri-Maqedoni, Qeveritë mblidhen në vjeshtë në Pogradec
Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati priti sot në takim homologun maqedonas, Nikola Dimitrov. Ministri Bushati shprehu kënaqësinë për këtë vizitë dhe vendosjen e kontakteve të...
25/07/2017
Shqipëri-Maqedoni, Qeveritë mblidhen në vjeshtë në Pogradec
Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati priti sot në takim homologun maqedonas, Nikola Dimitrov. Ministri Bushati shprehu kënaqësinë për këtë vizitë dhe vendosjen e kontakteve të...
Lulzim Basha rikonfirmohet në krye të PD
Lulzim Basha rikonfirmohet në krye të Partisë Demokratike. Pas numërimit të 73 kutive, 53931 vota ishin për Bashën, ndërsa 5136 për Selamin, ku kreu i ri siguroi 48795 vota më...
23/07/2017
Lulzim Basha rikonfirmohet në krye të PD
Lulzim Basha rikonfirmohet në krye të Partisë Demokratike. Pas numërimit të 73 kutive, 53931 vota ishin për Bashën, ndërsa 5136 për Selamin, ku kreu i ri siguroi 48795 vota më...
Bushati në Francë: Bashkëpunim i përforcuar për flukset migratore, sigurinë dhe integrimin
Në kuadër të vizitës së tij në Paris, Ministri Bushati kreu një takim me Ministrin e Punëve të Brendshme të Francës, Gérard Collomb. Të dy ministrat patën një shkëmbim shumë...
21/07/2017
Bushati në Francë: Bashkëpunim i përforcuar për flukset migratore, sigurinë dhe integrimin
Në kuadër të vizitës së tij në Paris, Ministri Bushati kreu një takim me Ministrin e Punëve të Brendshme të Francës, Gérard Collomb. Të dy ministrat patën një shkëmbim shumë...
Basha-Selami, para demokratëve të njësisë 1 dhe 3 në Tiranë
Lulzim Basha dhe Eduard Selami ishin njëkohësisht para demokratëve të njësisë 1 dhe 3 në Tiranë, ku paraqitën analizën e tyre për cfarë ka ndodhur, dhe projektet për të...
19/07/2017
Basha-Selami, para demokratëve të njësisë 1 dhe 3 në Tiranë
Lulzim Basha dhe Eduard Selami ishin njëkohësisht para demokratëve të njësisë 1 dhe 3 në Tiranë, ku paraqitën analizën e tyre për cfarë ka ndodhur, dhe projektet për të...
Hapja e Ambasadës Japoneze, Bushati-Kishi: Intensifikim i marrëdhënieve
Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati priti sot, në një takim në mjediset e Ministrisë së Punëve të Jashme, Ministrin e Shtetit për Punët e Jashtme të Japonisë Nobuo Kishi. Ky...
18/07/2017
Hapja e Ambasadës Japoneze, Bushati-Kishi: Intensifikim i marrëdhënieve
Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati priti sot, në një takim në mjediset e Ministrisë së Punëve të Jashme, Ministrin e Shtetit për Punët e Jashtme të Japonisë Nobuo Kishi. Ky...