Bushati-Alfano: “Rrjeti i Grave Ndërmjetësuese Mesdhetare” do kontribuojë për paqen dhe sigurinë
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, së bashku me homologun e tij italian, Angelino Alfano dhe organizatën e Grave të OKB-së, UN Women, morën pjesë në...
22/09/2017
Bushati-Alfano: “Rrjeti i Grave Ndërmjetësuese Mesdhetare” do kontribuojë për paqen dhe sigurinë
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, së bashku me homologun e tij italian, Angelino Alfano dhe organizatën e Grave të OKB-së, UN Women, morën pjesë në...
Fleckenstein: Negociatat me BE në 2018
Raportuesi i Parlamentit Europian për Shqipërinë, Knut Fleckenstein, në një deklaratë për mediat pas përfundimit të takimeve në Tiranë me autoritete të larta shtetërore dhe drejtuesit...
20/09/2017
Fleckenstein: Negociatat me BE në 2018
Raportuesi i Parlamentit Europian për Shqipërinë, Knut Fleckenstein, në një deklaratë për mediat pas përfundimit të takimeve në Tiranë me autoritete të larta shtetërore dhe drejtuesit...
Basha: Reforma zgjedhore dhe politike, themeli për daljen nga kriza
Partia Demokratike ka nisur aksionin e saj politik për reformën zgjedhore. Grupi parlamentar demokrat i është drejtuar me një kërkesë Kuvendit ku i kërkon ngritjen e Komisionit të Posaçëm...
18/09/2017
Basha: Reforma zgjedhore dhe politike, themeli për daljen nga kriza
Partia Demokratike ka nisur aksionin e saj politik për reformën zgjedhore. Grupi parlamentar demokrat i është drejtuar me një kërkesë Kuvendit ku i kërkon ngritjen e Komisionit të Posaçëm...
Meta takon Fleckenstein: Avancim reformave, konsensus pozitë-opozitë
Presidenti Meta zhvilloi një takim pune me Raportuesin e Parlamentit Evropian për Shqipërinë, Knut Fleckenstein Presidenti Ilir Meta, zhvilloi një takim pune me Raportuesin për Shqipërinë...
18/09/2017
Meta takon Fleckenstein: Avancim reformave, konsensus pozitë-opozitë
Presidenti Meta zhvilloi një takim pune me Raportuesin e Parlamentit Evropian për Shqipërinë, Knut Fleckenstein Presidenti Ilir Meta, zhvilloi një takim pune me Raportuesin për Shqipërinë...
Bushati- Pacolli: Të zgjerojmë hartën e bashkëveprimit politik e diplomatik
Ministri Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati priti në një vizitë zyrtare Zëvendës Kryeministrin e Parë dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behgjet...
15/09/2017
Bushati- Pacolli: Të zgjerojmë hartën e bashkëveprimit politik e diplomatik
Ministri Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati priti në një vizitë zyrtare Zëvendës Kryeministrin e Parë dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behgjet...
Zgjedhjet, Berisha: Nuk ishte lista e PD, por e Bashës. Përjashtimet të papranueshme
Ish kryeministri Sali Berisha thyhen për herë të parë heshtjen lidhur me zhvillimet në PD dhe listën e kandidatëve për deputetë të hartuar nga kryetari Lulzim Basha. Me doza të dukshme...
13/09/2017
Zgjedhjet, Berisha: Nuk ishte lista e PD, por e Bashës. Përjashtimet të papranueshme
Ish kryeministri Sali Berisha thyhen për herë të parë heshtjen lidhur me zhvillimet në PD dhe listën e kandidatëve për deputetë të hartuar nga kryetari Lulzim Basha. Me doza të dukshme...
Basha rikthehet në Kuvend: 25 qershori e vrau marrëvëshjen e 18 majit
Lulzim Basha, rikthehet në Kuvend pas gjashtë vitesh, këtë herë si kreu i opozitës. Në fjalën e tij  ku po diskutohet programi qeverisës për katër vitet e ardhshme, Basha tha se...
12/09/2017
Basha rikthehet në Kuvend: 25 qershori e vrau marrëvëshjen e 18 majit
Lulzim Basha, rikthehet në Kuvend pas gjashtë vitesh, këtë herë si kreu i opozitës. Në fjalën e tij  ku po diskutohet programi qeverisës për katër vitet e ardhshme, Basha tha se...
Gramoz Ruçi zgjidhet kryetar i Kuvendit, e votojnë dhe demokratët
Kuvendi i Shqipërisë, në mbledhjen e parë të legjislaturës së IX, zgjodhi kryetarin e ri të Kuvendit,  Gramoz Ruçin, me 80 vota pro, 40 vota kundër dhe 1 votë të pavlefshme. Në...
10/09/2017
Gramoz Ruçi zgjidhet kryetar i Kuvendit, e votojnë dhe demokratët
Kuvendi i Shqipërisë, në mbledhjen e parë të legjislaturës së IX, zgjodhi kryetarin e ri të Kuvendit,  Gramoz Ruçin, me 80 vota pro, 40 vota kundër dhe 1 votë të pavlefshme. Në...
Basha në Asamblenë Politike të PPE: Të reformohet sistemi zgjedhor
Kreu demokrat Lulzim Basha është duke marrë pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane (PPE), që zhvillohet në Kopenhagen me pjesëmarjen e drejtuesve të partive të...
06/09/2017
Basha në Asamblenë Politike të PPE: Të reformohet sistemi zgjedhor
Kreu demokrat Lulzim Basha është duke marrë pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane (PPE), që zhvillohet në Kopenhagen me pjesëmarjen e drejtuesve të partive të...