70 vjetori i pushkatimit të deputetëve, Basha: I turpëruar që Kuvendi drejtohet nga ajo klikë
Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, në bashkëpunim me Kuvendin e Shqipërisë, Institutin e Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri dhe...
10/10/2017
70 vjetori i pushkatimit të deputetëve, Basha: I turpëruar që Kuvendi drejtohet nga ajo klikë
Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, në bashkëpunim me Kuvendin e Shqipërisë, Institutin e Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri dhe...
Presidenti pret drejtorin e zgjerimit në BE: Të plotësohen 5 prioritetet e vendosura nga KE
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti në takim Drejtorin e Përgjithshëm për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Anëtarësimit në Komisionin Evropian, Christian...
10/10/2017
Presidenti pret drejtorin e zgjerimit në BE: Të plotësohen 5 prioritetet e vendosura nga KE
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti në takim Drejtorin e Përgjithshëm për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Anëtarësimit në Komisionin Evropian, Christian...
Zgjedhjet, Basha e pranon: Humbja, përgjegjësi e imja
  Për herë të parë, kreu i opozitës Lulzim Basha pranoi se përgjegjësia për rezultatin e zgjedhjeve të 25 qershorit, ishte e tija. Këtë deklaratë e bëri mbrëmjen e djeshme...
06/10/2017
Zgjedhjet, Basha e pranon: Humbja, përgjegjësi e imja
  Për herë të parë, kreu i opozitës Lulzim Basha pranoi se përgjegjësia për rezultatin e zgjedhjeve të 25 qershorit, ishte e tija. Këtë deklaratë e bëri mbrëmjen e djeshme...
Kritikët e Bashës shpallin platformën politike për ringritjen e PD-së
  Lëvizja për Ringritjen e PD-së shpalli platformën e saj politike. Në dokument thuhet “Partia Demokratike gjendet sot në një situatë kritike për shkak të drejtimit të gabuar,...
04/10/2017
Kritikët e Bashës shpallin platformën politike për ringritjen e PD-së
  Lëvizja për Ringritjen e PD-së shpalli platformën e saj politike. Në dokument thuhet “Partia Demokratike gjendet sot në një situatë kritike për shkak të drejtimit të gabuar,...
“Vettingu”, PD letër ambasadave: Mazhoranca po saboton procesin
Partia Demokratike me anë të kryetarit të grupit parlamentar Edmond Spaho, i ka derguar një letër drejtueses së Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Genoveva Ruiz...
02/10/2017
“Vettingu”, PD letër ambasadave: Mazhoranca po saboton procesin
Partia Demokratike me anë të kryetarit të grupit parlamentar Edmond Spaho, i ka derguar një letër drejtueses së Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Genoveva Ruiz...
Basha me FMN: Taksat e larta dhe korrupsioni, pengojnë rritjen ekonomike
  Shefja e misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë, Anita Thuludhar dhe përfaqësuesi i përhershëm i FMN në Tiranë, Jens Reinke shprehën vlerësimet e tyre për...
30/09/2017
Basha me FMN: Taksat e larta dhe korrupsioni, pengojnë rritjen ekonomike
  Shefja e misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë, Anita Thuludhar dhe përfaqësuesi i përhershëm i FMN në Tiranë, Jens Reinke shprehën vlerësimet e tyre për...
OSBE/ODIHR publikon raportin për zgjedhjet e 25 qershorit
OSBE/ODIHR publikon raportin për zgjedhjet e 25 qershorit   OSBE/ODIHR ka publikuar raportin përfundimtar për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Në raport evidentohen disa...
29/09/2017
OSBE/ODIHR publikon raportin për zgjedhjet e 25 qershorit
OSBE/ODIHR publikon raportin për zgjedhjet e 25 qershorit   OSBE/ODIHR ka publikuar raportin përfundimtar për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Në raport evidentohen disa...
MEPJ, prezanton projekt-ligjin për pakicat kombëtare
  Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati prezantoi përpara Komisionit Parlamentar të Ligjeve projektligjin për “Mbrojtjen e Pakicave Kombëtare në Republikën e...
27/09/2017
MEPJ, prezanton projekt-ligjin për pakicat kombëtare
  Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati prezantoi përpara Komisionit Parlamentar të Ligjeve projektligjin për “Mbrojtjen e Pakicave Kombëtare në Republikën e...
Partitë opozitare: Reforma zgjedhore, jo pazar mes PD dhe PS
Përfaqësuesit e rreth 30 partive politike, parlamentare, ose jo, u mblodhë në një tryezë të përbashkët e me qëllimin kryesor unifikimin e qëndrimeve për reformën zgjedhore dhe pastrimin...
24/09/2017
Partitë opozitare: Reforma zgjedhore, jo pazar mes PD dhe PS
Përfaqësuesit e rreth 30 partive politike, parlamentare, ose jo, u mblodhë në një tryezë të përbashkët e me qëllimin kryesor unifikimin e qëndrimeve për reformën zgjedhore dhe pastrimin...