Meta dhe Berisha në Forumin e 6-të të Bakusë
Në kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku, ka nisur Forumi i 6-të global i organizuar nga Qëndra Ndërkombëtare “Nizami Ganjavi” me temë "Rrëzimi i pengesave për krijimin e shoqërive...
15/03/2018
Meta dhe Berisha në Forumin e 6-të të Bakusë
Në kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku, ka nisur Forumi i 6-të global i organizuar nga Qëndra Ndërkombëtare “Nizami Ganjavi” me temë "Rrëzimi i pengesave për krijimin e shoqërive...
Vokshi në Uashington: Gratë dhe fëmijët janë shfrytëzuar në plantacionet e drogës dhe në landfille
Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja  Albana Vokshi ngriti shqetësimin në Uashington për përkeqësimin e statusit të grave dhe vajzave në Shqipëri. Në...
12/03/2018
Vokshi në Uashington: Gratë dhe fëmijët janë shfrytëzuar në plantacionet e drogës dhe në landfille
Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja  Albana Vokshi ngriti shqetësimin në Uashington për përkeqësimin e statusit të grave dhe vajzave në Shqipëri. Në...
Basha mbledh Kryesinë: PD do të hyjë në transformim të thellë
  Partia Demokratike do të hyjë në një proces të thellë transformimi që do t’i paraprijë transformimit të Shqipërisë. Kështu u shpreh Lulzim Basha pas përfundimit të mbledhjes...
09/03/2018
Basha mbledh Kryesinë: PD do të hyjë në transformim të thellë
  Partia Demokratike do të hyjë në një proces të thellë transformimi që do t’i paraprijë transformimit të Shqipërisë. Kështu u shpreh Lulzim Basha pas përfundimit të mbledhjes...
Misioni i ODIHR në Tiranë për sistemin zgjedhor
Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri dhe Zëvëndëskryetari Denar Biba pritën në një takim delegacionin e ODIHR, Raul Muresan, Koordinator i projektit “Mbështetje për Zgjedhjet në Ballkanin...
09/03/2018
Misioni i ODIHR në Tiranë për sistemin zgjedhor
Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri dhe Zëvëndëskryetari Denar Biba pritën në një takim delegacionin e ODIHR, Raul Muresan, Koordinator i projektit “Mbështetje për Zgjedhjet në Ballkanin...
Basha: PD asnjë lidhje me kompanitë ruse
Partia Demokratike nuk ka asnjë lidhje të drejtpërdrejtë ose indirekt me kompani ruse. Këtë deklaroi, Kreu i Partisë Demokratike gjatë intervistës në “Opinion”, duke iu përgjigjur...
09/03/2018
Basha: PD asnjë lidhje me kompanitë ruse
Partia Demokratike nuk ka asnjë lidhje të drejtpërdrejtë ose indirekt me kompani ruse. Këtë deklaroi, Kreu i Partisë Demokratike gjatë intervistës në “Opinion”, duke iu përgjigjur...
PS dhe LSI bashkojnë votat, miratojnë ligjin për Vetting-un në polici
Parlamenti u mblodh në seancë maratonë këtë të hënë ku mbyll pak para mesnate, ku Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, bashkuan votat në Kuvend për të votuar ligjin...
06/03/2018
PS dhe LSI bashkojnë votat, miratojnë ligjin për Vetting-un në polici
Parlamenti u mblodh në seancë maratonë këtë të hënë ku mbyll pak para mesnate, ku Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, bashkuan votat në Kuvend për të votuar ligjin...
Program për tërheqjen e diasporës në mes të valës së re emigruese
Me mbi 1.4 milion shqiptarë që jetojnë jashtë vendit, kryesisht në Itali e Greqi dhe me prani në te gjithë botën, diaspora shqiptare përfaqëson një mundësi të jashtëzakonshme por...
03/03/2018
Program për tërheqjen e diasporës në mes të valës së re emigruese
Me mbi 1.4 milion shqiptarë që jetojnë jashtë vendit, kryesisht në Itali e Greqi dhe me prani në te gjithë botën, diaspora shqiptare përfaqëson një mundësi të jashtëzakonshme por...
Projektet e BE-së në Ballkan, zhvillohet trilaterali Shqipëri-Itali-Serbi
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati mori pjesë në Takimin e Tretë të ministrave të Jashtëm të Shqipërisë, Italisë dhe Serbisë që u mbajt në Beograd nën kujdesin...
28/02/2018
Projektet e BE-së në Ballkan, zhvillohet trilaterali Shqipëri-Itali-Serbi
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati mori pjesë në Takimin e Tretë të ministrave të Jashtëm të Shqipërisë, Italisë dhe Serbisë që u mbajt në Beograd nën kujdesin...
Maxhoranca rrëzon PD për kryeprokuroren: Arta Markut s’do i ndërpritet mandati
Partia Demokratike kërkon t’i ndërpritet mandati kryeprokurores së përkohshme Arta Marku, dhe kreu i Prokurorisë t'i nënshtrohet Vetting-ut. Në Komisionin e Ligjeve maxhoranca e rrëzoi...
27/02/2018
Maxhoranca rrëzon PD për kryeprokuroren: Arta Markut s’do i ndërpritet mandati
Partia Demokratike kërkon t’i ndërpritet mandati kryeprokurores së përkohshme Arta Marku, dhe kreu i Prokurorisë t'i nënshtrohet Vetting-ut. Në Komisionin e Ligjeve maxhoranca e rrëzoi...