Bebja e porsalindur befas nisi të ecë
  Pamjet filmike që tregojnë beben e porsalindur teksa ecën thuajse pa vështirësi, vetëm duke u mbajtur paksa nga mamia, kanë bërë xhiron e botës. Mamia në maternitetin...
30/05/2017
Bebja e porsalindur befas nisi të ecë
  Pamjet filmike që tregojnë beben e porsalindur teksa ecën thuajse pa vështirësi, vetëm duke u mbajtur paksa nga mamia, kanë bërë xhiron e botës. Mamia në maternitetin...
Misioni i NASA-s për të dërguar njerëz në planetin Mars
Buxheti i propozuar në muajin mars nga administrata Trump vë në dukje përkushtimin ndaj përpjekjeve të NASA-s për të dërguar astronautë në Mars. Rreth 3.7 miliardë dollarë janë caktuar...
30/05/2017
Misioni i NASA-s për të dërguar njerëz në planetin Mars
Buxheti i propozuar në muajin mars nga administrata Trump vë në dukje përkushtimin ndaj përpjekjeve të NASA-s për të dërguar astronautë në Mars. Rreth 3.7 miliardë dollarë janë caktuar...
Marka më e re e birrës ukrainase, “Trump”
Nëse në SHBA, Donald Trump është president, në Ukrainë është edhe emri i një marke të re birre artizanale. Prezantuar nga krijuesit ukrainas si një “birrë e qartë perandorake...
25/05/2017
Marka më e re e birrës ukrainase, “Trump”
Nëse në SHBA, Donald Trump është president, në Ukrainë është edhe emri i një marke të re birre artizanale. Prezantuar nga krijuesit ukrainas si një “birrë e qartë perandorake...
Rikthehet ‘Nokia 3310’
Nokia 3310 i ri ka dalë në treg dhe është në dispozicion të të apasionuarve pas tij. Telefoni i cili u bë i famshëm për jetëgjatësinë e baterisë dhe lojën me gjarpër ‘Snake’,...
25/05/2017
Rikthehet ‘Nokia 3310’
Nokia 3310 i ri ka dalë në treg dhe është në dispozicion të të apasionuarve pas tij. Telefoni i cili u bë i famshëm për jetëgjatësinë e baterisë dhe lojën me gjarpër ‘Snake’,...
Brazil, gjendet smeraldi me peshë 272 kg
  Në një minierë në verilindje të Brazilit është gjetur smerald në peshë 272 kilogramë dhe gjatësi prej 1,3 metrash. Departamenti Kombetar i Prodhimeve Minerale, njoftoi se...
25/05/2017
Brazil, gjendet smeraldi me peshë 272 kg
  Në një minierë në verilindje të Brazilit është gjetur smerald në peshë 272 kilogramë dhe gjatësi prej 1,3 metrash. Departamenti Kombetar i Prodhimeve Minerale, njoftoi se...
Ndahet nga jeta ‘007’, nuk triumfoi ndaj tumorit
  Aktori britanik, Roger Moore, i cili ka interpretuar James Bond shtatë herë në kinema, u nda nga jeta në Zvicër në moshën 89-vjeçare pas një tumori, njoftoi familja e tij në një...
24/05/2017
Ndahet nga jeta ‘007’, nuk triumfoi ndaj tumorit
  Aktori britanik, Roger Moore, i cili ka interpretuar James Bond shtatë herë në kinema, u nda nga jeta në Zvicër në moshën 89-vjeçare pas një tumori, njoftoi familja e tij në një...
70 vjetori i Ban Ki Moon, tortë me gjethe kokaine
  Një tortë me gjethe kokaine për të festuar 70 vjetorin e lindjes së Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara. Ëmbëlsira iu vu përpara Ban Ki Moon në qytetin e El...
23/05/2017
70 vjetori i Ban Ki Moon, tortë me gjethe kokaine
  Një tortë me gjethe kokaine për të festuar 70 vjetorin e lindjes së Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara. Ëmbëlsira iu vu përpara Ban Ki Moon në qytetin e El...
Shtëpitë më të bukura në botë, të ndërtuara në pemë
  Të zgjohesh përkrahë zogjve që cicërojnë, në mes të gjetheve dhe degëve të pemës, është një nga mundësitë e mira dhe të mëdha që na ofron jeta në këtë planet. Pasja...
23/05/2017
Shtëpitë më të bukura në botë, të ndërtuara në pemë
  Të zgjohesh përkrahë zogjve që cicërojnë, në mes të gjetheve dhe degëve të pemës, është një nga mundësitë e mira dhe të mëdha që na ofron jeta në këtë planet. Pasja...
Uta Ibrahimi, shqiptarja e parë që ngjit Everestin
Uta Ibrahimi është alpinistja e parë shqiptare që është ngjitur në malin më të lartë në botë “Everest”. Uta Ibrahimi sapo ka përfunduar ekspeditën dimërore 4 javore në...
22/05/2017
Uta Ibrahimi, shqiptarja e parë që ngjit Everestin
Uta Ibrahimi është alpinistja e parë shqiptare që është ngjitur në malin më të lartë në botë “Everest”. Uta Ibrahimi sapo ka përfunduar ekspeditën dimërore 4 javore në...