Humb jetën toreadori Ivan Fndino, demi i nguli bririn në gjoks
  Toreadori famshëm spanjoll Ivan Fandino, humbi jetën pasi demi me të cilin po luante i nguli një bri vdekjeprurës në gjoks. 36-vjeçari nga Bilbao  u vra ditën e shtunën në...
19/06/2017
Humb jetën toreadori Ivan Fndino, demi i nguli bririn në gjoks
  Toreadori famshëm spanjoll Ivan Fandino, humbi jetën pasi demi me të cilin po luante i nguli një bri vdekjeprurës në gjoks. 36-vjeçari nga Bilbao  u vra ditën e shtunën në...
Siri, shtrimi i iftarit për fëmijët jetimë
  Besimtarët mysliman në mbarë botën gjenden në muajin e shenjt të Ramaznit. Fotografitë e fëmijëve se si e presin iftarin në Siri, kanë bërë xhiron e botës. Edhe pse...
19/06/2017
Siri, shtrimi i iftarit për fëmijët jetimë
  Besimtarët mysliman në mbarë botën gjenden në muajin e shenjt të Ramaznit. Fotografitë e fëmijëve se si e presin iftarin në Siri, kanë bërë xhiron e botës. Edhe pse...
Palinuro, anija me vela e ndërtuar në 1934, më 22 qershor në portin e Durrësit
Palinuro, anija me vela e ndërtuar në 1934 në Kantierin e Anijeve të Nantës, tashmë në pronësi të shkollës së Marinës Italiane (Marina Militare), do të ankorohet në portin e Durrësit...
16/06/2017
Palinuro, anija me vela e ndërtuar në 1934, më 22 qershor në portin e Durrësit
Palinuro, anija me vela e ndërtuar në 1934 në Kantierin e Anijeve të Nantës, tashmë në pronësi të shkollës së Marinës Italiane (Marina Militare), do të ankorohet në portin e Durrësit...
Tuniziani piu cigare për Ramazan, e fusin në burg
  Një burrë është ndaluar nga policia në Tunizi, pasi piu cigare gjatë muajit të Ramazanit. Ai u dënua nga një gjyktaë me 1 muaj burg. Ky veprim i tij, sipas një grupi të të...
15/06/2017
Tuniziani piu cigare për Ramazan, e fusin në burg
  Një burrë është ndaluar nga policia në Tunizi, pasi piu cigare gjatë muajit të Ramazanit. Ai u dënua nga një gjyktaë me 1 muaj burg. Ky veprim i tij, sipas një grupi të të...
Izrael, dalin në ankand letrat e Ajnshtajnit
Letrat e Albert Ajnshtajnit që prezantojnë për kolegët reflektimet e tij për fizikën, Zotin dhe Izraelin gjatë viteve ’50, do të shiten në ankand, në Jeruzalem më 20 qershor. Pesë...
14/06/2017
Izrael, dalin në ankand letrat e Ajnshtajnit
Letrat e Albert Ajnshtajnit që prezantojnë për kolegët reflektimet e tij për fizikën, Zotin dhe Izraelin gjatë viteve ’50, do të shiten në ankand, në Jeruzalem më 20 qershor. Pesë...
Kuzhina italiane në UNESCO
  Iniciativa për të propozuar Kuzhinën Italiane në botë si Trashëgimi e vyer Jomateriale e Njerëzimit  - pjesë e listës së famshme të UNESCO-s ka lindur nga një grup prej 2500...
13/06/2017
Kuzhina italiane në UNESCO
  Iniciativa për të propozuar Kuzhinën Italiane në botë si Trashëgimi e vyer Jomateriale e Njerëzimit  - pjesë e listës së famshme të UNESCO-s ka lindur nga një grup prej 2500...
“I dashur padron, nuk je i drejtë me mua”
Edhe qentë i njohin padrejtësitë që u bëhen   Instikti i së drejtës funksionon edhe tek qentë, ashtu si dhe në të gjitha llojet e tjera të kafshëve. Në rastin e qenve, ata...
13/06/2017
“I dashur padron, nuk je i drejtë me mua”
Edhe qentë i njohin padrejtësitë që u bëhen   Instikti i së drejtës funksionon edhe tek qentë, ashtu si dhe në të gjitha llojet e tjera të kafshëve. Në rastin e qenve, ata...
BE planifikon WIFI falas në Europë
Komisioni Europian ka rënë dakord për të instaluar internet falas në qendrat e qyteteve të BE-së deri në vitin 2020. Plani i ri, i miratuar nga Parlamenti Europian, Këshilli Europian dhe...
02/06/2017
BE planifikon WIFI falas në Europë
Komisioni Europian ka rënë dakord për të instaluar internet falas në qendrat e qyteteve të BE-së deri në vitin 2020. Plani i ri, i miratuar nga Parlamenti Europian, Këshilli Europian dhe...
Dua Lipa në vend të parë në toplistat britanike
  Këngëtarja kosovare Dua Lipa, ka publikuar një foto në të cilën tregon renditjen në top listat britanike, ku Dua kryeson në këtë listë. Në fakt, është fjala për albumin e...
02/06/2017
Dua Lipa në vend të parë në toplistat britanike
  Këngëtarja kosovare Dua Lipa, ka publikuar një foto në të cilën tregon renditjen në top listat britanike, ku Dua kryeson në këtë listë. Në fakt, është fjala për albumin e...