Pas krokodilit, Lacoste shton edhe 10 specje në zhdukje
Marka franceze e modës po bashkëpunon me Bashkimin Ndërkombëtar për Ruajtjen e Natyrës për një sasi të limituar të këmishave që përmbajnë 10 specie në zhdukje aty ku shfaqet...
06/03/2018
Pas krokodilit, Lacoste shton edhe 10 specje në zhdukje
Marka franceze e modës po bashkëpunon me Bashkimin Ndërkombëtar për Ruajtjen e Natyrës për një sasi të limituar të këmishave që përmbajnë 10 specie në zhdukje aty ku shfaqet...
Oscars 2018, veshjet më të mira që parakaluan në tapetin e kuq, “godet” Bleona
Ceremonia e çmimeve “Oscar” përveç filmave dhe vlerave që ato përcjellin, qëndron edhe në modën dhe tendencën që personat e famshëm zgjedhin të prezantojnë në tapetin e...
05/03/2018
Oscars 2018, veshjet më të mira që parakaluan në tapetin e kuq, “godet” Bleona
Ceremonia e çmimeve “Oscar” përveç filmave dhe vlerave që ato përcjellin, qëndron edhe në modën dhe tendencën që personat e famshëm zgjedhin të prezantojnë në tapetin e...
Gara e famshme çiklistike “Giro d’Italia” këtë vit nis nga Jeruzalemi
Edicioni me numër 1010 i garës çiklistike “Giro d’Italia” do të fillojë nga Izraeli, i programuar për më 4 maj. Rruga do të fillojë nga Jerusalemi, pastaj do të vazhdojë në...
05/03/2018
Gara e famshme çiklistike “Giro d’Italia” këtë vit nis nga Jeruzalemi
Edicioni me numër 1010 i garës çiklistike “Giro d’Italia” do të fillojë nga Izraeli, i programuar për më 4 maj. Rruga do të fillojë nga Jerusalemi, pastaj do të vazhdojë në...
Hera e parë në botë: Izraeli bën transplantin e kockës së rritur në laborator
Për herë të parë në botë: një izraelit merr transplantin e kockave të rritur në laborator. Një transplantim i rrallë i eshtrave u krye te një burrë izraelit në Qendrën Mjekësore...
03/03/2018
Hera e parë në botë: Izraeli bën transplantin e kockës së rritur në laborator
Për herë të parë në botë: një izraelit merr transplantin e kockave të rritur në laborator. Një transplantim i rrallë i eshtrave u krye te një burrë izraelit në Qendrën Mjekësore...
Hello Jeans, xhinset që karikojnë celularin
  Quhen ‘Hello Jeans’ dhe janë xhinset e reja të hedhura në treg nga një firmë e njohur e specializuar për këto veshje. Nuk janë vetëm xhinse, por ato mund të karikojnë dhe...
26/02/2018
Hello Jeans, xhinset që karikojnë celularin
  Quhen ‘Hello Jeans’ dhe janë xhinset e reja të hedhura në treg nga një firmë e njohur e specializuar për këto veshje. Nuk janë vetëm xhinse, por ato mund të karikojnë dhe...
Mbretëresha Elisabeth, për herë të parë pjesë e një sfilate mode
Një surprizë e papritur gjatë javës së modës në Londër, ku u shfaq një mysafire e pazakontë. Në ‘London Fashion Week’, gjatë sfilatës së kësaj të marte të përgatitur nga...
21/02/2018
Mbretëresha Elisabeth, për herë të parë pjesë e një sfilate mode
Një surprizë e papritur gjatë javës së modës në Londër, ku u shfaq një mysafire e pazakontë. Në ‘London Fashion Week’, gjatë sfilatës së kësaj të marte të përgatitur nga...
Rita Ora koncert në Prishtinë: Sa më shumë që jemi, më të mëdhenj bëhemi. Dekorohet nga Presidenti – video
Rita Ora perfomoi dje në koncertin në sheshin “Nënë Tereza” në Prishtinë, me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Por këngëtarja me origjinë nga Kosova me famë...
18/02/2018
Rita Ora koncert në Prishtinë: Sa më shumë që jemi, më të mëdhenj bëhemi. Dekorohet nga Presidenti – video
Rita Ora perfomoi dje në koncertin në sheshin “Nënë Tereza” në Prishtinë, me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Por këngëtarja me origjinë nga Kosova me famë...
85-vjeçarja shqiptare bëhet italiane, komunari: Na duhen njerëz si Ismetja
Kjo zonjë që shikoni në foto është gjyshe Ismetja nga Shqipëria. Ajo ka marrë shtetësinë italiane në moshën 85-vjeçare dhe është shumë e lumtur për këtë fakt. Gjyshja kujton se...
18/02/2018
85-vjeçarja shqiptare bëhet italiane, komunari: Na duhen njerëz si Ismetja
Kjo zonjë që shikoni në foto është gjyshe Ismetja nga Shqipëria. Ajo ka marrë shtetësinë italiane në moshën 85-vjeçare dhe është shumë e lumtur për këtë fakt. Gjyshja kujton se...
Stuhia diellore niset drejt Tokës
Një stuhi masive diellore është nisur në rrugëtim drejt Tokës, dhe pritet të godasë gjatë fundjavës. Stuhia u krijua nga një shpërthim diellor, që do të thotë një shpërthim i madh...
16/02/2018
Stuhia diellore niset drejt Tokës
Një stuhi masive diellore është nisur në rrugëtim drejt Tokës, dhe pritet të godasë gjatë fundjavës. Stuhia u krijua nga një shpërthim diellor, që do të thotë një shpërthim i madh...