“Parku i Artit”- Ish-Kinostudio, me statujat e Antonio Gramshit, Leninit dhe Stalinit
Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro dhe Presidenti i Rajonit te Pulias Michele Emiliano, firmosën në Bari një tjetër marrëveshje kulturore dhe ekonomike për realizimin e projektit artistik...
07/03/2018
“Parku i Artit”- Ish-Kinostudio, me statujat e Antonio Gramshit, Leninit dhe Stalinit
Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro dhe Presidenti i Rajonit te Pulias Michele Emiliano, firmosën në Bari një tjetër marrëveshje kulturore dhe ekonomike për realizimin e projektit artistik...
Berlinale 2018: Prezantimi i shqiptarëve
Kinematograia shqiptare dhe kosovare ka përjetuar ditët më të bukura në Berlinale. Kësaj here asnjë nga filmat e tyre nuk arritën të depërtonin në gara, por nuk munguan emrat shqiptarë,...
28/02/2018
Berlinale 2018: Prezantimi i shqiptarëve
Kinematograia shqiptare dhe kosovare ka përjetuar ditët më të bukura në Berlinale. Kësaj here asnjë nga filmat e tyre nuk arritën të depërtonin në gara, por nuk munguan emrat shqiptarë,...
219 monumente në rrezik shembje
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro raportoi ditën e sotme në Komisionin parlamentar të Medias dhe Informimit Publik, lidhur me monumentet në rrezik shembje. Pas shqetësimit të Partisë...
27/02/2018
219 monumente në rrezik shembje
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro raportoi ditën e sotme në Komisionin parlamentar të Medias dhe Informimit Publik, lidhur me monumentet në rrezik shembje. Pas shqetësimit të Partisë...
Kulinaria shqiptare në Bursën Ndërkombëtare të Milanos – video
Kulinaria shqiptare u promovua gjatë fundjavës në Bursën Ndërkombëtare të Milanos. Mastershefi i kuzhinës, Fundim Gjepali pasqyroi më së miri kulinarinë tradicionale shqiptare të...
16/02/2018
Kulinaria shqiptare në Bursën Ndërkombëtare të Milanos – video
Kulinaria shqiptare u promovua gjatë fundjavës në Bursën Ndërkombëtare të Milanos. Mastershefi i kuzhinës, Fundim Gjepali pasqyroi më së miri kulinarinë tradicionale shqiptare të...
Ministrja Kumbaro nis tryezën e diskutimeve me artistët
Në mjediset e ministrisë së Kulturës u zhvillua një tryezë konsultimi për projektligjin e Artit të Kulturës, për të diskutuar dhe konsultuar disa nga amendimet e këtij...
15/02/2018
Ministrja Kumbaro nis tryezën e diskutimeve me artistët
Në mjediset e ministrisë së Kulturës u zhvillua një tryezë konsultimi për projektligjin e Artit të Kulturës, për të diskutuar dhe konsultuar disa nga amendimet e këtij...
Ermal Meta dhe Fabrizio Moro fitojnë “Sanremo 2018”
Ermal Meta arriti të rrëmbente trofeun e "Sanremo 2018", bashkë me kolegun e tij Fabrizio Moro me këngën “Non mi avete fatto niente". Mes emocioneve të mëdha, këngëtari shqiptar nuk i...
12/02/2018
Ermal Meta dhe Fabrizio Moro fitojnë “Sanremo 2018”
Ermal Meta arriti të rrëmbente trofeun e "Sanremo 2018", bashkë me kolegun e tij Fabrizio Moro me këngën “Non mi avete fatto niente". Mes emocioneve të mëdha, këngëtari shqiptar nuk i...
Nëndetësja 105 pritet të kthehet në muze, e vetmja që nuk u dërgua për skrap
Nëndetësja 105 pritet që të kthehet së shpejti në muze. Kjo info vjen nga burime të bazës së Pashalimanit. E vetmja nëndetëse që i ka shpëtuar dërgimit për skrap, qëndron në...
09/02/2018
Nëndetësja 105 pritet të kthehet në muze, e vetmja që nuk u dërgua për skrap
Nëndetësja 105 pritet që të kthehet së shpejti në muze. Kjo info vjen nga burime të bazës së Pashalimanit. E vetmja nëndetëse që i ka shpëtuar dërgimit për skrap, qëndron në...
Laguna e Nartës, ‘shtëpia’ e flamingove lozonjarë – video
Ato tërheqin vizitorë të shumtë në vëzhgimin e piruetave të tyre, herët në fillim dite dhe përshëndesin diellin në perëndimin e tij. Kjo është koha më e mirë për “baletin “e...
08/02/2018
Laguna e Nartës, ‘shtëpia’ e flamingove lozonjarë – video
Ato tërheqin vizitorë të shumtë në vëzhgimin e piruetave të tyre, herët në fillim dite dhe përshëndesin diellin në perëndimin e tij. Kjo është koha më e mirë për “baletin “e...
Programi “Europa për Qytetarët”, do të drejtohet nga MK
  Hapen  thirrjet për programin “Europa për Qytetarët”, një Program i Bashkimit Europian, i cili nga janari 2018 do të drejtohet nga Ministria e Kulturës. Ministria e Kulturës...
08/02/2018
Programi “Europa për Qytetarët”, do të drejtohet nga MK
  Hapen  thirrjet për programin “Europa për Qytetarët”, një Program i Bashkimit Europian, i cili nga janari 2018 do të drejtohet nga Ministria e Kulturës. Ministria e Kulturës...