Thaçi dekoron Nishanin me medaljen “Urdhri i Lirisë”
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nisi sot një vizitë shtetërore dy-ditore në Republikën e Kosovës, duke u pritur me nderimet dhe ceremonitë e rastit nga Presidenti i Republikës së...
11/05/2017
Thaçi dekoron Nishanin me medaljen “Urdhri i Lirisë”
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nisi sot një vizitë shtetërore dy-ditore në Republikën e Kosovës, duke u pritur me nderimet dhe ceremonitë e rastit nga Presidenti i Republikës së...
Bie qeveria e Kosovës – shpërndahet parlamenti
Në Kosovë, parlamenti i hoqi votëbesimin qeverisë duke e çuar vendin në zgjedhje të parakohëshme. Mocioni i mosbesimit i paraqitur nga partitë e opoztës pason një krizë të gjatë për...
11/05/2017
Bie qeveria e Kosovës – shpërndahet parlamenti
Në Kosovë, parlamenti i hoqi votëbesimin qeverisë duke e çuar vendin në zgjedhje të parakohëshme. Mocioni i mosbesimit i paraqitur nga partitë e opoztës pason një krizë të gjatë për...
​Qeveria shtyn vendimin për demarkacionin me Malin e Zi
Qeveria e Kosovës shtyu sot vendimin për përcjelljen në kuvend të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Zëdhënësi i qeverisë Arban Abrashi, tha për Zërin se ratifikimi i...
08/05/2017
​Qeveria shtyn vendimin për demarkacionin me Malin e Zi
Qeveria e Kosovës shtyu sot vendimin për përcjelljen në kuvend të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Zëdhënësi i qeverisë Arban Abrashi, tha për Zërin se ratifikimi i...
Hoxhaj takon Mogherinin dhe Hahn, diskutojnë liberalizimin e vizave dhe MSA-në
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në Bruksel shefen e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, dhe Komisionerin për Zgjerim Johannes Hahn. Në të...
03/05/2017
Hoxhaj takon Mogherinin dhe Hahn, diskutojnë liberalizimin e vizave dhe MSA-në
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në Bruksel shefen e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, dhe Komisionerin për Zgjerim Johannes Hahn. Në të...
Lirohet Ramush Haradinaj
Gjykata franceze në Colmar liroi të enjten ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, duke hedhur poshtë kërkesën e Beogradit për ekstradimin e tij nën akuzat për krime...
27/04/2017
Lirohet Ramush Haradinaj
Gjykata franceze në Colmar liroi të enjten ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, duke hedhur poshtë kërkesën e Beogradit për ekstradimin e tij nën akuzat për krime...
“Mirëdita, dobar dan!” prezanton në maj kulturën e Kosovës në Serbi
Festivali “Mirëdita, dobar dan!”, i cili do të organizohet nga 31 maj deri më 3 qershor 2017, do të prezantojë skenën kulturore dhe shoqërore të Kosovës tek publiku i Beogradit, bënë...
25/04/2017
“Mirëdita, dobar dan!” prezanton në maj kulturën e Kosovës në Serbi
Festivali “Mirëdita, dobar dan!”, i cili do të organizohet nga 31 maj deri më 3 qershor 2017, do të prezantojë skenën kulturore dhe shoqërore të Kosovës tek publiku i Beogradit, bënë...
Thaçi: “Shqipëria e Madhe” prodhim i propagandës serbe
  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, reagoi mbrëmjen e së hënës ndaj deklaratave të komisionarit të Bashkimit Evropian Johannes Hahn, i cili më herët gjatë ditës i cilësoi "të...
24/04/2017
Thaçi: “Shqipëria e Madhe” prodhim i propagandës serbe
  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, reagoi mbrëmjen e së hënës ndaj deklaratave të komisionarit të Bashkimit Evropian Johannes Hahn, i cili më herët gjatë ditës i cilësoi "të...
Mustafa: Aeroporti i Gjakovës së shpejti do të jetë në funksion
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, vizitoi Aeroportin e Gjakovës, ku u prit nga Kryeshefja ekzekutive e Aeroportit të Gjakovës, Vlora Gojani, anëtarët e Bordit dhe të...
24/04/2017
Mustafa: Aeroporti i Gjakovës së shpejti do të jetë në funksion
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, vizitoi Aeroportin e Gjakovës, ku u prit nga Kryeshefja ekzekutive e Aeroportit të Gjakovës, Vlora Gojani, anëtarët e Bordit dhe të...
Gërmimet për trupa të pagjetur në Rashkë, mund të zgjasin disa javë
Që nga viti 2015 gërmimet në Rashkë për trupa të pagjetur janë ndërprerë katër herë. Sot, këto gërmime kanë filluar për herën e pestë, gjegjësisht në varrezat masive në Kizhavec....
18/04/2017
Gërmimet për trupa të pagjetur në Rashkë, mund të zgjasin disa javë
Që nga viti 2015 gërmimet në Rashkë për trupa të pagjetur janë ndërprerë katër herë. Sot, këto gërmime kanë filluar për herën e pestë, gjegjësisht në varrezat masive në Kizhavec....