Kosova zgjeron përfaqësimin diplomatik edhe në Oqeanin Paqësor
  Pas hapjes së misionit të parë diplomatik në kontinentin afrikan, diplomacia e Kosovës ka bërë edhe një shtrirje të re të përfaqësimit diplomatik jo-rezident në Oqeanit...
23/06/2017
Kosova zgjeron përfaqësimin diplomatik edhe në Oqeanin Paqësor
  Pas hapjes së misionit të parë diplomatik në kontinentin afrikan, diplomacia e Kosovës ka bërë edhe një shtrirje të re të përfaqësimit diplomatik jo-rezident në Oqeanit...
NATO: Ushtria e Kosovës vetëm sipas Kushtetutës
  Institucionet e Kosovës nuk duhet të nxitojnë me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura ka deklaruar të hënën në Prishtinë, zëvendës-ndihmës...
21/06/2017
NATO: Ushtria e Kosovës vetëm sipas Kushtetutës
  Institucionet e Kosovës nuk duhet të nxitojnë me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura ka deklaruar të hënën në Prishtinë, zëvendës-ndihmës...
Përqindja më e madhe e buxhetit të shtetit shkon për ndërtimin e autostradave
  Infrastruktura rrugore ka mbizotëruar investimet në Kosovë këto vitet e fundit. Përveç ndërtimit të rrugëve lokale e magjistrale, janë ndërtuar edhe autostrada që lidhin...
19/06/2017
Përqindja më e madhe e buxhetit të shtetit shkon për ndërtimin e autostradave
  Infrastruktura rrugore ka mbizotëruar investimet në Kosovë këto vitet e fundit. Përveç ndërtimit të rrugëve lokale e magjistrale, janë ndërtuar edhe autostrada që lidhin...
Zgjedhjet në Kosovë: PAN e para dhe Vetëvendosje e dyta
  Zgjedhjet e së dielës në Kosovë u zhvilluan në një atmosferë përgjithësisht të qetë dhe pa ndonjë incident të shënueshëm që do të mund të kërcënonte mbarëvajtjen e...
13/06/2017
Zgjedhjet në Kosovë: PAN e para dhe Vetëvendosje e dyta
  Zgjedhjet e së dielës në Kosovë u zhvilluan në një atmosferë përgjithësisht të qetë dhe pa ndonjë incident të shënueshëm që do të mund të kërcënonte mbarëvajtjen e...
Zgjedhjet në Kosovë- Kryeson PAN me 34.60 % të votave
Nga 91 për qind e votave të numëruara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe partisë Nisma ka fituar...
12/06/2017
Zgjedhjet në Kosovë- Kryeson PAN me 34.60 % të votave
Nga 91 për qind e votave të numëruara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe partisë Nisma ka fituar...
Zgjedhjet në Kosovë: Beogradi u bën presion serbëve në Veri
Mediat kosovare njoftojnë se Zyrtari i lartë i Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq, po qëndron në Veri të vendit e po u bën presione serbëve të atjeshëm që të votojnë Listën Serbe dhe...
11/06/2017
Zgjedhjet në Kosovë: Beogradi u bën presion serbëve në Veri
Mediat kosovare njoftojnë se Zyrtari i lartë i Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq, po qëndron në Veri të vendit e po u bën presione serbëve të atjeshëm që të votojnë Listën Serbe dhe...
Kosova nesër voton, akreditohen 29264 vëzhgues
Në Kosovë ka nisur heshtja zgjedhore, pas një fushate dhjetëditëshe për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Për zgjedhjen e parlamentit të ri, të drejtë vote kanë më shumë se 1...
10/06/2017
Kosova nesër voton, akreditohen 29264 vëzhgues
Në Kosovë ka nisur heshtja zgjedhore, pas një fushate dhjetëditëshe për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Për zgjedhjen e parlamentit të ri, të drejtë vote kanë më shumë se 1...
BE dërgon vëzhguesit për zgjedhjet e 11 qershorit
  Rreth 100 të dërguar të Bashkimit Evropian do të vëzhgojnë zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit në Kosovë. Në një njoftim të Misionit vëzhgues të BE-së thuhet...
31/05/2017
BE dërgon vëzhguesit për zgjedhjet e 11 qershorit
  Rreth 100 të dërguar të Bashkimit Evropian do të vëzhgojnë zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit në Kosovë. Në një njoftim të Misionit vëzhgues të BE-së thuhet...
Katër të arrestuar nën dyshimin për përgatitje të veprave terroriste
Policia e Kosovës tha se arrestoi të enjten sot katër persona të dyshuar për përgatitje të veprave terroriste ose veprave penale kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Kosovës. Në...
26/05/2017
Katër të arrestuar nën dyshimin për përgatitje të veprave terroriste
Policia e Kosovës tha se arrestoi të enjten sot katër persona të dyshuar për përgatitje të veprave terroriste ose veprave penale kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Kosovës. Në...