Hava Muhaxheri – shoferja e parë e autobusit në Kosovë
Hava Muhaxheri është shoferja e parë e autobusit në Kosovë. Muhaxheri është nga një fshat në Ferizaj dhe thotë se njerëzit në rrugë e përgëzojnë për profesionin e saj. Gjithashtu...
15/03/2018
Hava Muhaxheri – shoferja e parë e autobusit në Kosovë
Hava Muhaxheri është shoferja e parë e autobusit në Kosovë. Muhaxheri është nga një fshat në Ferizaj dhe thotë se njerëzit në rrugë e përgëzojnë për profesionin e saj. Gjithashtu...
BE: Sistemi i drejtësisë në Kosovë dështoi në luftën kundër korrupsionit
Sistemi kosovar i drejtësisë nuk është i përqendruar për të luftuar korrupsionin e nivelit të lartë dhe krimit të organizuar, shkruan Koha Ditore sot në Kosovë. Ky konstatim ka dalë...
13/03/2018
BE: Sistemi i drejtësisë në Kosovë dështoi në luftën kundër korrupsionit
Sistemi kosovar i drejtësisë nuk është i përqendruar për të luftuar korrupsionin e nivelit të lartë dhe krimit të organizuar, shkruan Koha Ditore sot në Kosovë. Ky konstatim ka dalë...
Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka dhënë dorëheqjen nga Lëvizja Vetëvendosje. Shpend Ahmeti, një nga figurat më të rëndësishme të kësaj lëvizjeje, u zgjodh kryetar...
08/03/2018
Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka dhënë dorëheqjen nga Lëvizja Vetëvendosje. Shpend Ahmeti, një nga figurat më të rëndësishme të kësaj lëvizjeje, u zgjodh kryetar...
Shfaqje teatrale për Sllobodan Millosheviçin në Graçanicë
Një grup teatror serb, shfaqi të martën në mbrëmje në Graçanicë afër Prishtinës, një muzikal për ish presidentin serb Slobodan Milosheviç. Shfaqja me titull “Tregimi i...
07/03/2018
Shfaqje teatrale për Sllobodan Millosheviçin në Graçanicë
Një grup teatror serb, shfaqi të martën në mbrëmje në Graçanicë afër Prishtinës, një muzikal për ish presidentin serb Slobodan Milosheviç. Shfaqja me titull “Tregimi i...
Amerika dërgon ushtarë të rinj në Kosovë
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dislokojnë ushtarë të rinj në Kosovë, në pranverë. Ushtarët amerikanë do të vijnë nga Ekipi Luftarak i Brigadës së Dytë i Fort...
01/03/2018
Amerika dërgon ushtarë të rinj në Kosovë
Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dislokojnë ushtarë të rinj në Kosovë, në pranverë. Ushtarët amerikanë do të vijnë nga Ekipi Luftarak i Brigadës së Dytë i Fort...
Mbi 5000 kosovarë në vit, heqin dorë nga shtetësia
  Mbi dyzetmijë shtetas të Republikës së Kosovës kanë hequr dorë nga shtetësia që nga viti 2009 e këndej, bëjnë të ditur për Radion Evropa e Lirë, zyrtarë nga Ministria e...
26/02/2018
Mbi 5000 kosovarë në vit, heqin dorë nga shtetësia
  Mbi dyzetmijë shtetas të Republikës së Kosovës kanë hequr dorë nga shtetësia që nga viti 2009 e këndej, bëjnë të ditur për Radion Evropa e Lirë, zyrtarë nga Ministria e...
Kosova 10 vjet shtet
Kosova shënon sot 10-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshe në të gjitha komunat e Kosovës, kurse seanca solemne e Kuvendit të...
17/02/2018
Kosova 10 vjet shtet
Kosova shënon sot 10-vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë. Për nder të kësaj dite do të ketë aktivitete të ndryshe në të gjitha komunat e Kosovës, kurse seanca solemne e Kuvendit të...
Pulla postare “10 Vjetori i Pavarësisë”
Për nder të shënimit të 10 Vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, më 17 shkurt 2018, Posta e Kosovës do të hedhë në qarkullim pullën postare me titull “10Vjetori i...
16/02/2018
Pulla postare “10 Vjetori i Pavarësisë”
Për nder të shënimit të 10 Vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, më 17 shkurt 2018, Posta e Kosovës do të hedhë në qarkullim pullën postare me titull “10Vjetori i...
Arrihet marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një konferencë për media ka njoftuar për Marrëveshjen e arritur për demarkimin e kufirit me Malin e Zi. Ai tha se kryeministri Ramush Haradinaj...
16/02/2018
Arrihet marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një konferencë për media ka njoftuar për Marrëveshjen e arritur për demarkimin e kufirit me Malin e Zi. Ai tha se kryeministri Ramush Haradinaj...