SHBA – Temperaturat 49 gradë, anulohen fluturimet
  Dhjetëra avionë anuluan flutrimet e parashikuara nga aeroporti i Phoenix, të Arizona, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, këtë të martë. Gjithçka për shkak se temperaturat...
21/06/2017
SHBA – Temperaturat 49 gradë, anulohen fluturimet
  Dhjetëra avionë anuluan flutrimet e parashikuara nga aeroporti i Phoenix, të Arizona, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, këtë të martë. Gjithçka për shkak se temperaturat...
PE: Nëse Turqia zbaton ndryshimet e reja kushtetuese, pezullim të bisedimeve për anëtarësim
Komisioni i jashtëm i parlamentit europian miratoi sot një dokument lidhur me të ardhmen e negociatave të anëtarësimit të Turqisë në BE. Me 51 vota pro 3 kundër dhe 14 abstenime, anëtarët...
20/06/2017
PE: Nëse Turqia zbaton ndryshimet e reja kushtetuese, pezullim të bisedimeve për anëtarësim
Komisioni i jashtëm i parlamentit europian miratoi sot një dokument lidhur me të ardhmen e negociatave të anëtarësimit të Turqisë në BE. Me 51 vota pro 3 kundër dhe 14 abstenime, anëtarët...
Paris, makina me eksploziv përplaset me mjetin e policisë
Në Paris, një person u vra pasi përplasi një mjet të mbushur me eksplozivë në një furgon policie në bulevadin e njohur Champs Elysees. Policia tha se nuk pati viktima të tjera. Zyrtarët...
20/06/2017
Paris, makina me eksploziv përplaset me mjetin e policisë
Në Paris, një person u vra pasi përplasi një mjet të mbushur me eksplozivë në një furgon policie në bulevadin e njohur Champs Elysees. Policia tha se nuk pati viktima të tjera. Zyrtarët...
SHBA, plagoset deputeti republikan. Trump bën thirrje për unitet
Një ligjvënës amerikan, Stephen Scalise, u plagos sot në mëngjes në një fushë bejsbolli në Aleksandria të shtetit Virxhinia, shumë pranë Uashingtonit. Në momentin kur u qëllua, ai...
14/06/2017
SHBA, plagoset deputeti republikan. Trump bën thirrje për unitet
Një ligjvënës amerikan, Stephen Scalise, u plagos sot në mëngjes në një fushë bejsbolli në Aleksandria të shtetit Virxhinia, shumë pranë Uashingtonit. Në momentin kur u qëllua, ai...
Hagë – Rinis proçesi gjyqësor kundër serbëve
Dy ish-aleatë të ngushtë të Slobodan Millosheviçit kanë luajtur një rol kryesor në kryerjen e atrociteteve nga famigjeratët paraushtarakë serbë në Kroaci e në Bosnje, ndërsa Beogradi...
14/06/2017
Hagë – Rinis proçesi gjyqësor kundër serbëve
Dy ish-aleatë të ngushtë të Slobodan Millosheviçit kanë luajtur një rol kryesor në kryerjen e atrociteteve nga famigjeratët paraushtarakë serbë në Kroaci e në Bosnje, ndërsa Beogradi...
Patatet e nxehta të Kryeministres Britanike
Edhe muret kanë veshë në Downing Street!? Sipas “The Guardian”, një ndër këshilltarët e Kryeministres Theresa May i ka referuar kësaj gazete se gjatë një bisede telefonike së fundmi...
12/06/2017
Patatet e nxehta të Kryeministres Britanike
Edhe muret kanë veshë në Downing Street!? Sipas “The Guardian”, një ndër këshilltarët e Kryeministres Theresa May i ka referuar kësaj gazete se gjatë një bisede telefonike së fundmi...
Turqia shpërfill Drejtësinë Ndërkombëtare
  Midis më  shumë  se 40 mijë  personave të  arrestuar gjatë  dhe pas grushtit të  shtetit të  dështuar verën e kaluar  qëndron ende në burg edhe 66 vjeçari Aydin Sefa...
12/06/2017
Turqia shpërfill Drejtësinë Ndërkombëtare
  Midis më  shumë  se 40 mijë  personave të  arrestuar gjatë  dhe pas grushtit të  shtetit të  dështuar verën e kaluar  qëndron ende në burg edhe 66 vjeçari Aydin Sefa...
Porto Riko votoi sërish për t’u bërë Shteti i 51-të i SHBA
Porto Riko, ish-koloni spanjolle e Karaibeve, ka statusin e territorit amerikan, por nuk është një shtet i pavarur dhe as bën pjesë në flamurin me yje e vija. Ditët e fundit në këtë vend...
12/06/2017
Porto Riko votoi sërish për t’u bërë Shteti i 51-të i SHBA
Porto Riko, ish-koloni spanjolle e Karaibeve, ka statusin e territorit amerikan, por nuk është një shtet i pavarur dhe as bën pjesë në flamurin me yje e vija. Ditët e fundit në këtë vend...
Russiagate – është rradha e Ministrit të Drejtësisë të dëshmojë
Uashington -  nuk njeh ndalesë Russiagate: është rradha e Attorney General të Shtëpisë së Bardhë Xhef Sision (Jeff Session), për t’u paraqitur e për të sqaruar pozicionin e tij përpara...
11/06/2017
Russiagate – është rradha e Ministrit të Drejtësisë të dëshmojë
Uashington -  nuk njeh ndalesë Russiagate: është rradha e Attorney General të Shtëpisë së Bardhë Xhef Sision (Jeff Session), për t’u paraqitur e për të sqaruar pozicionin e tij përpara...