Pronat e sekuestruara të krimit do t’u jepen OJF-ve, pasi nuk i blejnë
  Pronat dhe asetet kriminale të konfiskuara apo sekuestruara në bazë të ligjit antimafia  do të vendosen në dispozicion të OJF-ve të angazhuara në çështjet sociale. Një...
15/09/2017
Pronat e sekuestruara të krimit do t’u jepen OJF-ve, pasi nuk i blejnë
  Pronat dhe asetet kriminale të konfiskuara apo sekuestruara në bazë të ligjit antimafia  do të vendosen në dispozicion të OJF-ve të angazhuara në çështjet sociale. Një...
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”
Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle...
14/09/2017
Zhvillohet stërvitja shqiptaro-britanike “Ushtar Eagle 17”
Në kuadër të stërvitjes së përbashkët ndërmjet FA të Shqipërisë dhe FA të Mbretërisë së Bashkuar u zhvillua “Dita e Vizitorëve të Shquar” të stërvitjes “Ushtar Eagle...
U tërhoq nga kampionati botëror se s’kishte biçikletë, Federata: Kushton 15000 €, s’kemi fonde
Një ditë pas njoftimit të çiklistit të Kombëtares shqiptare, Ylber Sefa, se kishte vendosur të tërhiqej nga kampionati botëror që mbahet më 17-24 shtator në Bergen të Norvegjisë për...
10/09/2017
U tërhoq nga kampionati botëror se s’kishte biçikletë, Federata: Kushton 15000 €, s’kemi fonde
Një ditë pas njoftimit të çiklistit të Kombëtares shqiptare, Ylber Sefa, se kishte vendosur të tërhiqej nga kampionati botëror që mbahet më 17-24 shtator në Bergen të Norvegjisë për...
“The hidden treasure” – 70 vrapues nga e gjithë bota promovojnë Shqipërinë
Bashkia e Beratit, në bashkëpunim me kompaninë prestigjoze gjermane “Global Limits” do të organizojnë për herë të parë në Shqipëri, aktivitetin “The hidden treasure”, një event...
08/09/2017
“The hidden treasure” – 70 vrapues nga e gjithë bota promovojnë Shqipërinë
Bashkia e Beratit, në bashkëpunim me kompaninë prestigjoze gjermane “Global Limits” do të organizojnë për herë të parë në Shqipëri, aktivitetin “The hidden treasure”, një event...
Çdo muaj humbet jetën një person nga dhuna në familje
Çdo muaj, një person humbet jetën, pikërisht nga ushtrimi i dhunës në familje. Kjo statistikë jepet nga autoritetet vendase, sipas të cilëve, kjo dukuri, për fat të keq, po vjen...
08/09/2017
Çdo muaj humbet jetën një person nga dhuna në familje
Çdo muaj, një person humbet jetën, pikërisht nga ushtrimi i dhunës në familje. Kjo statistikë jepet nga autoritetet vendase, sipas të cilëve, kjo dukuri, për fat të keq, po vjen...
16 shtator, “Peza N’Fest – REBEL 2017”
Edhe këtë 16 shtator, Peza do të kthehet në një vendtakimi për të gjithë ata që do duan të kujtojnë ditën historike të Konferencës së Pezës, por edhe të argëtohen me aktivitete të...
06/09/2017
16 shtator, “Peza N’Fest – REBEL 2017”
Edhe këtë 16 shtator, Peza do të kthehet në një vendtakimi për të gjithë ata që do duan të kujtojnë ditën historike të Konferencës së Pezës, por edhe të argëtohen me aktivitete të...
SHBA dhuron 248 mjete të blinduara për FA
​ Në mjediset e Forcës Tokësore në Zall Herr u zhvillua ceremonia e marrjes në dorëzim të 6 mjeteve të para të blinduara të dhuruara nga qeveria e SHBA-ve me vlerë 300 mijë...
06/09/2017
SHBA dhuron 248 mjete të blinduara për FA
​ Në mjediset e Forcës Tokësore në Zall Herr u zhvillua ceremonia e marrjes në dorëzim të 6 mjeteve të para të blinduara të dhuruara nga qeveria e SHBA-ve me vlerë 300 mijë...
75-vjetori i çlirimit të Skraparit, Meta: Duhet të jemi të bashkuar rreth vlerave të LANÇ
  Presidenti i Republikës Ilir Meta mori pjesë në ceremonitë festive e përkujtimore të 75-vjetorit të çlirimit të Skraparit. Pasi vizitoi “Varrezat e Dëshmorëve” dhe Muzeun e...
05/09/2017
75-vjetori i çlirimit të Skraparit, Meta: Duhet të jemi të bashkuar rreth vlerave të LANÇ
  Presidenti i Republikës Ilir Meta mori pjesë në ceremonitë festive e përkujtimore të 75-vjetorit të çlirimit të Skraparit. Pasi vizitoi “Varrezat e Dëshmorëve” dhe Muzeun e...
“Pse më hëngri qeni pulën”, himarioti i ngul thikën komshiut
  Një ngjarje rëndë është shënuar ditën e djeshme në fshatin Pilur të Himarës, ku një person ka mbetur i plagosur në tentativë vrasjeje. Konflikti ka ndodhur midis dy...
04/09/2017
“Pse më hëngri qeni pulën”, himarioti i ngul thikën komshiut
  Një ngjarje rëndë është shënuar ditën e djeshme në fshatin Pilur të Himarës, ku një person ka mbetur i plagosur në tentativë vrasjeje. Konflikti ka ndodhur midis dy...