Top Channel kronikë për ndotjen e Vjosës, zbulon 1 ton drogë në Vlorë
  Një sasi e konsiderueshme kanabis sativa është gjetur e fshehur në pyllin e Novoselës, në Vlorë. Rreth 30 thasë të mbushura me lëndë narkotike janë gjetur në një gropë në...
16/03/2018
Top Channel kronikë për ndotjen e Vjosës, zbulon 1 ton drogë në Vlorë
  Një sasi e konsiderueshme kanabis sativa është gjetur e fshehur në pyllin e Novoselës, në Vlorë. Rreth 30 thasë të mbushura me lëndë narkotike janë gjetur në një gropë në...
Vetting-u, shorti përzgjedh 15 kryetarë gjykatash dhe 21 drejtuesë prokurorish
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka nisur procesin e Vetting-ut duke përzgjedhur nëpërmjet shortit, 15 kryetarë gjykatash si dhe 21 drejtuesë prokurorish në të gjithë vendit. Procesi i...
16/03/2018
Vetting-u, shorti përzgjedh 15 kryetarë gjykatash dhe 21 drejtuesë prokurorish
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka nisur procesin e Vetting-ut duke përzgjedhur nëpërmjet shortit, 15 kryetarë gjykatash si dhe 21 drejtuesë prokurorish në të gjithë vendit. Procesi i...
Shkodra sërish nën ujë, 2400 ha e përmbytur
Pas inspektimeve në terren të bëra nga Bashkia Shkodër, në Njësitë Administrative të përmbytura situata e përmbytjeve vazhdon të jetë e përkeqësuar dhe sipërfaqja totale ka arritur mbi...
15/03/2018
Shkodra sërish nën ujë, 2400 ha e përmbytur
Pas inspektimeve në terren të bëra nga Bashkia Shkodër, në Njësitë Administrative të përmbytura situata e përmbytjeve vazhdon të jetë e përkeqësuar dhe sipërfaqja totale ka arritur mbi...
E paprecedentë/ Fëmijët shqiptarë përdoren në mbështetje të sulmeve të Turqisë në Siri – video
Një ngjarje në kufijtë e një skandali ka ndodhur në Shqipëri. Përmes një video të shpërndarë në rrjetet sociale, shqiptarë në qytete të ndryshme të vendit, shprehin mbështetje për...
13/03/2018
E paprecedentë/ Fëmijët shqiptarë përdoren në mbështetje të sulmeve të Turqisë në Siri – video
Një ngjarje në kufijtë e një skandali ka ndodhur në Shqipëri. Përmes një video të shpërndarë në rrjetet sociale, shqiptarë në qytete të ndryshme të vendit, shprehin mbështetje për...
Durrës, 9 marinarë nga Nepali, zhduken pa asnjë gjurmë
  Nëntë shtetas nga Nepali që kanë mbërritur në vendin tonë për t’u imbarkuar si marinarë në një anije tregtare janë zhdukur pa gjurmë në Durrës. Pas denoncimit të bërë...
13/03/2018
Durrës, 9 marinarë nga Nepali, zhduken pa asnjë gjurmë
  Nëntë shtetas nga Nepali që kanë mbërritur në vendin tonë për t’u imbarkuar si marinarë në një anije tregtare janë zhdukur pa gjurmë në Durrës. Pas denoncimit të bërë...
Më shumë mekanizma promovuese për markat shqiptare
Presidenti Ilir Meta priti në një takim konsultativ përfaqësuesit e “Forumit të Përbashkët të Prodhuesve Shqiptarë”, i cili është krijuar rishtaz si një “platformë lobimi” për...
13/03/2018
Më shumë mekanizma promovuese për markat shqiptare
Presidenti Ilir Meta priti në një takim konsultativ përfaqësuesit e “Forumit të Përbashkët të Prodhuesve Shqiptarë”, i cili është krijuar rishtaz si një “platformë lobimi” për...
Dita e Verës në Tiranë, aktivitetet festive dhe bllokimi i rrugëve
Tirana do të presë Ditën e Verës, me aktivitete të shumta si; argëtim, sport, muzikë, produkte artizanale, ushqim i shëndetshëm, janë ato që do të ofrojë kryeqyteti për të gjithë...
13/03/2018
Dita e Verës në Tiranë, aktivitetet festive dhe bllokimi i rrugëve
Tirana do të presë Ditën e Verës, me aktivitete të shumta si; argëtim, sport, muzikë, produkte artizanale, ushqim i shëndetshëm, janë ato që do të ofrojë kryeqyteti për të gjithë...
IGJEUM: Vazhdon rreziku, priten përmbytje
  Pas një fundjave me mot të kthjellët dhe temperatura të larta, rikthehen sërish reshjet e shiut. Instituti i Gjeoshkencave, Ujit dhe Mjedisit bën me dije se në qarkun Shkodër dhe...
12/03/2018
IGJEUM: Vazhdon rreziku, priten përmbytje
  Pas një fundjave me mot të kthjellët dhe temperatura të larta, rikthehen sërish reshjet e shiut. Instituti i Gjeoshkencave, Ujit dhe Mjedisit bën me dije se në qarkun Shkodër dhe...
Skrapar, aksidentohet furgoni që trasportonte nxënës, 10 të plagosur njëra rëndë
  Një furgon me të cilin udhëtonin një grup nxënësish nga fshatrat Buzuq dhe Orizaj për në shkollën e Çorovodës, ka dalë nga rruga. Për pasojë nxënësit E.K., 17 vjeçe,...
12/03/2018
Skrapar, aksidentohet furgoni që trasportonte nxënës, 10 të plagosur njëra rëndë
  Një furgon me të cilin udhëtonin një grup nxënësish nga fshatrat Buzuq dhe Orizaj për në shkollën e Çorovodës, ka dalë nga rruga. Për pasojë nxënësit E.K., 17 vjeçe,...