Basha: PD asnjë lidhje me kompanitë ruse

Partia Demokratike nuk ka asnjë lidhje të drejtpërdrejtë ose indirekt me kompani ruse. Këtë deklaroi, Kreu i Partisë Demokratike gjatë intervistës në “Opinion”, duke iu përgjigjur akuzave të një media në SHBA, se PD ishte e financuar nga një kompani shumë pranë Kremlinit.

“PD nuk ka patur dhe nuk ka asnjë kontakt të drejtpërdrejtë ose indirekt, me asnjë person apo kompani ruse. Jam 1 mijë përqind i sigurtë. Edhe shqiptarët e dëgjuan. Kjo gazetë i përdor këto edhe për hesapet e veta, sepse e ka mision të godasë Trumpin dhe e ka mision që të krijojë idenë se në Shtëpinë e Bardhë të Trumpit kanë hapësirë rusët. Nga Soros kjo gazetë ka marrë 1.1 milionë dollarë. Në tetor 2016 ka takuar kompaninë ruse të naftës Gunvor, të Genadi Timcenku, që është në listën e zezë të amerikanëve për shkelje të sanksioneve në Ukrainë”, tha Basha.

 

https://www.facebook.com/www.opinion.al/videos/10155475664447198/